VP45/60/80 Zgrzewarka próżniowa
VP45/60/80

Profesjonalna nabiurkowa zgrzewarka próżniowa wykorzystywana w przemyśle elektronicznym do hermetycznego pakowania podzespołów elektronicznych w antyelektrostatyczne torebki.

Zastosowano w niej dyszę, która po odessaniu powietrza jest wysuwana z torebki, a stempel grzejny trwale zgrzewa jej krawędź na całej długości. Cała operacja przebiega automatycznie pod nadzorem operatora. Operator na sterowniku za pośrednictwem klawiatury foliowej urządzenia może wybrać jeden z ośmiu dostępnych trybów pracy. Ma przy tym do dyspozycji 25-io pozycyjną pamięć zadań, która umożliwia szybkie odtworzenie nastaw dla poszczególnych powtarzalnych zadań. Komunikaty są prezentowane na wyświetlaczu alfanumerycznym, a stan maszyny jest sygnalizowany diodami LED.

Pakowarka ma również możliwość wypełniania opakowania gazem. Może być wykorzystywana w innych gałęziach przemysłu np. w przemyśle spożywczym.

Pakowarka w zależności od maksymalnej szerokości zgrzewanych torebek jest oferowana w trzech wariantach – 450, 600, 800 mm.